Żwirek dla kota silikonowy – czemu warto go zakupić?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kotka to potrzebne wyposażenie kuwety. Istnieją przeróżne typy żwirków dla kota. Dowolny z nich przydaje się także do kuwety odsłoniętej, jak także osłoniętej. Żwirek dla kotów ma taki defekt, że niestety nie wolno do końca zapobiec jego rozsypywaniu wzdłuż kuwety oraz przenoszeniu po domu przez kotka.
idealny żwirek do kuwety dla twojego kota zobacz koniecznie https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotów?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piach. Natomiast na rynku są widoczne rozmaite żwirki dla kotów, znacznie stosowniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają zwyczajny piasek. Są zdrowe dla kotków, które nieraz idą na pole i także przepadają ryć w ziemi. Takie kotki muszą mieć w kuwecie coś znanego.

Natomiast taki żwirek dla pupila wyjątkowo niespodziewanie zaczyna brzydko pachnieć, gdyż nie ma opcji odseparowania żwirku skażonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma strukturę delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są cięższe, tymże żwirek mniej przenosi się po domu.

Natomiast ów większy i dodatkowo cięższy jest niewiele wydajny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się grudka, którą można łatwo wyeliminować z kuwety bez konieczności wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe bądź zapachowe. Wybór zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, wspaniałe żwirki dla kotów bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, natomiast cały żwirek zamieniać co około 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kotów jest bardzo efektywny.

Gdy go używamy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym polu, by woda z moczu prędko odparowała. Wyjątkowo uznane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy dodatkowo drewniany żwirek dla kotka. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można usuwać go do ubikacji. Taki żwirek odpowiednio neutralizuje aromaty i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego wadą jest to zatem, iż najbardziej ze wszystkich żwirków przenosi się po pomieszczeniu. Na rynku widoczne są żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe pochłaniacze aromatu i dodatkowo neutralizatory, które można dołączać w niedużej ilości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że posiadają również cechy sterylizujące.