W których sklepach zoologicznych nabywać zabawki dla kotów?

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Prawdopodobnie każdy choć raz spotkał kota, który wyłożonymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu najczęściej ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, a choćby dywan. Mówimy wówczas często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z oczywistych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy duży kotek I nie chodzi tutaj akurat o ostrzenie szponów, gdyż szpony każdy kotek ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kotek oznacza znane terytorium. Pozostawia też ślady szponów na przedmiotach, także w kierunku oznajmienia, że to jego teren. Jeżeli kot wcale nie interesuje się drapaniem, stanowi to dla nas alarm, iż coś mu doskwiera. Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu pozwala zachować przed uszkodzeniem nasze meble.
zakup zabawki dla swojego kota z https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila umożliwiają naszym pupilkom komfort, są wielce pożądane szczególnie pupilom żyjącym zwykle w mieszkaniu.

Drapak dla kota służy też do gimnastyki. Kotek wysuwa mięśnie, natomiast na wyjątkowo poszerzonych drapakach ma sposobność do niezwykle skomplikowanych uciech. Idealnie jest jak najwcześniej przyzwyczaić kociaka do drapaka, aby uchronić przed zadrapaniem fotele czy sofę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zwykle pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają właściciele, dlatego ofiarą może paść wersalka w salonie. Koty uwielbiają także oznaczać własne miejsce niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakiekolwiek obce stworzenie, na przykład innego pupila.

Prawidłowo jest położyć drapak dla kota tam, gdzie spotykaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najdoskonalsze, położone w niekorzystnym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotów dobrać?
W sprzedaży są dostępne wielorakie typy drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest wytrzymały na zniszczenia a może służyć kotom jako miękkie pole do drzemki. Jest to najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są ponadto drapaki dla kotów w formie drewnianego palika, postawionego na płytce pionowo lub ukosem, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są szczególnie rozszerzone, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na podłodze czy być przytwierdzony do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak winien być dobrany do wielkości kota. Przeważnie drapaki dla kotów są w kilku innych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt również dla hodowli, oraz także drapaki wodoszczelne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest ogromnie potężna, mają one najróżnorodniejsze wymiary, posiadają różnorodne funkcje oraz dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym smakiem oraz upodobaniami kotów. Jeżeli kot lubi dużo odpoczywać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeśli jest żywy i uwielbia skakać, pewnie uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie