Towary nieodzowne dla twojego dużego psa i także kota. Poradnik krok po kroku

?Jak zakupić drapak dla kota?

Decydując się na posiadanie kota, musimy mieć wiedzę, że drapanie to jego prawdziwy odruch i podświadomy środek na pozbycie się martwej, zbytecznej tkanki. Jeżeli Twój kot posiada tendencję do drapania różnych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i sprzęty, wyjściem może być przystosowany do jego spraw drapak.
Poszczególne typy różnią się od siebie wzorem, wielkością oraz użytecznością, a asortyment jest niewątpliwie duży. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są wszechstronne zasady dobierania tego typu akcesoriów i w jaki sposób dokonać mądrego wyboru.

Przede wszystkim równowaga.

Pupil skrobiąc pazurki wykorzystuje do tegoż wielką część swojej siły, zaś ciało zgina w wielki łuk. Takie postępowanie czyni, że drapak dla kota musi być przede wszystkim stały, tak aby nie zagroził swemu kotu. Wspaniałym wyjściem są np. moduły zaczepione do ściany, jakie znoszą duży wpływ i także stanowią doskonałą opcję, chociażby dla dużych kotków. Szukając drapak zweryfikuj, czy jest wsparty na solidnej podporze i czy strona dolna dobrze dochodzi do gleby.
Dokonując przekroju weź pod rozwagę wskazania producenta, co do tegoż, dla jakiej wielkości kotka przeznaczony jest konkretny przedmiot. Im wyższy jest nasz zwierzak, tymże większy ciężar wywrze podczas wycierania pazurków, stąd drapak dla kota winien być wprost bezpieczny.

Dopasowana wysokość

Obojętnie od tegoż, czy zakupujesz drapak w sklepie stacjonarnym, lub zamawiasz go online, myśl ażeby dobrać jego rozmiary do gabarytów Twojego pupila. Wysokość powinna być zaadaptowana do wielkości kota, tak aby mógł on naprostować łapki oraz wyciągnąć cielsko. Koty odmiany dużej potrzebują dodatkowych, szerokich wyposażeń, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior nasyci się typowym artykułem; możemy ponadto zakupić drapak, jaki będzie rósł wraz z nim.

Marka i zużyte środki

Skoro drapak ma nam sprzyjać dłuższy czas, musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Znakomicie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który rewelacyjnie akceptuje styk z kocimi szponami. Taki zestaw obicia sprawi, iż na materiale nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych jest sporo rodzajów drapaków w różnej formie. Te najzwyczajniejsze to deska zawinięta wyjątkowym sznurkiem, nadzwyczaj luksusowe skonstruowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Funkcjonują także drapaki, stworzone tak, by pełnić równolegle
rolę łóżka oraz które obite są silną, lecz miękką gąbką.

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być zarówno ładny, jak również prosty. Taki przedmiot potrafi się stać ozdobą mieszkania i także wyjątkowym terenem zabaw dla naszego kota. Ogromnie poszerzone są tzw. kocie wieżyczki, które pozwalają zadbać o pazurki, a są także legowiskiem i dodatkowo środowiskiem do gier. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, jeśli masz parę kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki symultanicznie, oraz choćby stosować drapak do wspólnych igraszek.
Ogromny dobór rozmiarów, kształtów i odcieni sprawia, iż każdy posiadacz kotka odnajdzie w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i stworzy radość kotka.

karma dla kotów

Żwirek dla kota

Żwirek dla kota to zatem bezsprzeczne zaopatrzenie kuwety. Są różnorakie warianty żwirków dla kota. Dowolny z nich nadaje się również do kuwety odsłoniętej, jak także osłoniętej. Żwirek dla kota ma taki negatyw, iż nie można do końca powstrzymać jego rozpraszaniu nieopodal kuwety oraz rozprzestrzenianiu po domu przez pupila.

Jaki żwirek dla kota?

Łatwo jest do kuwety wsypać po prostu normalny piach. Chociaż na rynku są widoczne różnorakie żwirki dla kotka, znacznie przydatniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają standardowy piasek. Są odpowiednie dla kotów, które wielekroć wyruszają na zewnątrz i dodatkowo kochają kopać w glebie. Takie kotki pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego. Jednakże taki żwirek dla pupila wyjątkowo łatwo zaczyna nieładnie pachnieć, bowiem niestety nie ma szansy oddzielenia żwirku zatrutego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy strukturę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po mieszkaniu. Chociaż ten większy i także cięższy jest mniej funkcjonalny. Gdy kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się kuleczka, którą można prędko usunąć z kuwety bez potrzeby zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe albo aromatyczne. Dobór zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, świetne żwirki dla kota bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla pupila silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować nieczystości na bieżąco, oraz cały żwirek podmieniać co prawie 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kotów jest bardzo dobry. Jeśli go stosujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym lokum, żeby woda z moczu szybko wyparowała. Bardzo atrakcyjne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.
Do zestawu mamy także drewniany żwirek dla kotów. Jest on naturalny, biodegradowalny, można usuwać go do toalety. Taki żwirek porządnie niweluje smrody oraz nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością stanowi to zatem, że najbardziej ze wszelkich żwirków roznosi się po pomieszczeniu. Na rynku widoczne są żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba czyścić po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery smrodu oraz neutralizatory

W sprzedaży są dostępne profesjonalne absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory, które wolno instalować w niedużej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że mają ponadto właściwości bakteriobójcze.

krople na kleszcze

Klatka dla świnki morskiej – co powinna posiadać
Klatka dla świnki morskiej jest wówczas, jak każdy zna, obowiązkowy element którejkolwiek wyprawki. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje klatek spośród których każdy właściciel wynajdzie cokolwiek perfekcyjnego dla swojego kotka. Należy zaledwie pamiętać, żeby klatka dla świnki morskiej posiadała właściwy wymiar i także była przewiewna. Problem zaczyna się w momencie kiedy właściciel chce dokupić do klatki jakieś specjalne urządzenia. Przeważnie bowiem niestety nie wie co sprawdzi się u świnek morskich, oraz z czego lepiej będzie wycofać. W niniejszym wpisie spróbujemy przedstawić najaktualniejsze punkty wyprawki dla świnki morskiej oraz ich krótką charakterystykę.
1. Ściółka
Głównym punktem wyprawki, który trzeba kupić jest idealna ściółka. Ten towar jest nieunikniony po toż ażeby klatka dla świnki morskiej nie emitowała brzydkiego aromatu i żeby była komfortowa dla gryzonia. Należałoby dobrać towar określony typowo dla gryzonii lub królików.
2. Miejsce do spania oraz wypoczynku
Jak dokładnie wiemy świnki morskie są mało aktywnymi zwierzętami. Pragną jednak pomieszczenia w jakim będą potrafiły się skryć tudzież wypocząć. Perfekcyjnie do tejże roli nadają się przeróżnego typu legowiska zaś budki dzięki którym klatka dla świnki morskiej stanie się o wiele bardziej wyjątkowa.
3. Hamaki
Kolejnym produktem dzięki jakiemu klatka dla świnki morskiej będzie coraz bardziej interesująca są rozmaitego rodzaju hamaki. Są świetnym wyjściem dla świnek morskich, które lubią przyjemne bujanie. Należy lecz pamiętać, aby zamontować hamak na takiej wysokości, żeby świnka umiała bez problemu na niego wejść.
4. Poidło oraz misa na karmę
Obligatoryjnymi elementami, które powinny odnaleźć się w jakiejkolwiek klatce dla świnki morskiej są różnego rodzaju poidła i dodatkowo miski na pokarm. Na rynku można znaleźć ogrom produktów spełniających owe kwestie. Jeżeli chodzi o poidło najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie rozmieszczenie w klatce wyjątkowej flaszki zakończonej metalowym „ustnikiem”. Takie poidło jest lekkie do zachowania w czystości natomiast dzięki dobrej pojemności może dać twojemu podopiecznemu dostęp do wody przez dłuższy okres. Jeżeli chodzi o miseczki najświetniejszym wyjściem będą produkty ceramiczne, które są nie tylko proste do utrzymania w czystości, lecz jednocześnie i niepodatne na uszkodzenia (w przeciwieństwie do ich syntetycznych odpowiedników, jakie mogą zostać zniszczone przez zęby świnki morskiej).
5. Zabawki
Świnki morskie są dosyć spokojnymi stworzeniami i także ich szczególnymi zainteresowaniami stanowi przede wszystkim kołysanie się o czym nadmieniliśmy uprzednio wcześniej. Dlatego każdego rodzaju pięterka, kołowrotki plus tymże podobne zabawki wcale nie sprawdzą się obok świnek morskich.
Reasumując uzupełnienie wyposażenia klatki dla świnki morskiej wcale nie jest aż tak ciężkie jakby mogło wydawać się na początku. Starczy normalna ściółka, poidełko plus miseczka do posiłku plus dobry domek i także hamaczek na jakim gryzoń będzie mógł bezpiecznie poleżeć. Jest to wówczas niezaprzeczalny „must have” w wszelakiej wyprawce dla świnki morskiej. Poza tymże w ofercie sklepików zoologicznych wyszukamy także multum akcesoriów dodatkowych takich jak transportery czy szelki, jednakże sprawdzą się one efektywniej poza klatką aniżeli bezpośrednio w niej. Ponadto ważne jest wyposażenie się w tzw. przyrządy kosmetyczne dla świnek morskich więc szczotki, grzebyki plus obcinaczki do pazurów, lecz też są to artykuły kumulowane poza klatką.