Najatrakcyjniejsze drapaki dla kotów – porównanie

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kota, potrzebujemy mieć wiedzę, iż drapanie to wówczas jego naturalny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się martwej, niepotrzebnej tkanki. Jeśli Twój kot ma chęć do rysowania różnych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi oraz fotele, wyjściem może stanowić dobrany do jego potrzeb drapak.
Konkretne typy różnią się od siebie układem, wielkością oraz funkcjonalnością, zaś wybór istnieje niewątpliwie duży. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są wszechstronne zasady wybierania tego typu dodatków także w jaki sposób dokonać racjonalnego wyboru.

Przede wszystkim stabilność.

Pupil skrobiąc pazurki zużywa do tegoż znaczną część swojej siły, i cielsko składa w głęboki łuk. Takie przyzwyczajenie czyni, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim stały, tak by nie zagroził swemu zwierzakowi. Wspaniałym rozwiązaniem są np. moduły zaczepione do ściany, które akceptują spory nacisk oraz tworzą znakomitą opcję, choćby dla dużych kotów. Wybierając drapak wypróbuj, czy jest wsparty na mocnej podstawie i także czy strona wewnętrzna idealnie przywiera do podłogi.
Dokonując przesiewu przyjmij pod rozwagę zalecenia producenta, co do tego, dla jakiej masy kotów dedykowany jest konkretny przedmiot. Im cięższy jest nasz zwierzak, tym większy napór wywrze podczas wycierania pazurków, zatem drapak dla kota winien być naprawdę mocny.

Dopasowana wysokość

Obojętnie od tegoż, albo kupujesz drapak w markecie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl ażeby dopasować jego kształty do gabarytów Twojego kota. Wysokość powinna być dopasowana do wysokości kota, tak żeby mógł on naprostować łapki oraz wyciągnąć cielsko. Pupile odmiany dużej chcą profesjonalnych, obfitych akcesoriów, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior nasyci się standardowym produktem; możemy ponadto zakupić drapak, który będzie rósł wspólnie z nim.

Jakość i wykorzystane materiały

Jeśli drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być zrobiony spośród wysokiej klasy materiałów. Porządnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który świetnie akceptuje kontakt z kocimi pazurami. Taki dobór obicia pozwoli na to, że na przedmiocie nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo różnych rodzajów drapaków w różnorakiej formie. Te najnormalniejsze to deska owinięta specyficznym sznurem, super luksusowe zbudowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Funkcjonują też drapaki, zrobione tak, żeby wykonywać równocześnie
rolę legowiska i które obite są silną, wszak wygodną gąbką.
dobre drapaki tutaj https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być także ładny, jak również praktyczny. Taki przedmiot może zostać dekoracją domu i także dobrym terenem rozrywek dla naszego pupila. Ogromnie powiększone są tzw. kocie wieżyczki, które pozwalają zadbać o pazurki, lecz są również łóżkiem i dodatkowo środowiskiem do gier. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się, jeśli masz kilka kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki symultanicznie, oraz chociażby używać drapak do wspólnych zabaw.
Olbrzymi dobór rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, iż dowolny posiadacz kotów odszuka w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego wymagania oraz stworzy radość kota.