Kuweta dla kota

akcesoria dla kota

Koty niewychodzące potrzebują swojej kociej toalety w naszym domu. Warto dobrać odpowiednią kuwetę dla kota, aby i koty i ludzie mieszkający z kotami czuli się komfortowo.

Najlepsze miejsce dla kuwety

Przed zakupem, bądź wykonaniem kuwety dla kota, warto najpierw ustalić gdzie ona będzie stała, gdyż od tego może zależeć jej kształt i wymiary. Kuweta dla kota może stać w narożniku, bądź za czymś, np. za muszlą klozetową, lub między np. wanną, a pralką. Kuweta może być bardzo elegancka i nowoczesna o niezwykłym kształcie np. kapsuły i stanowić nawet ozdobę naszej łazienki. Są kuwety ze specjalnymi dziurkowanymi progami, na których kotek przechodząc wyciera łapki i nie roznosi żwirku po całym mieszkaniu. Należy, jednak pamiętać, że kuweta dla kota, nawet przy najstaranniejszym dbaniu o czystość i higienę, jest pojemnikiem na ekskrementy i nie chcemy jej umieścić w kuchni, sypialni, korytarzu, czy pokoju, gdzie się kręcą i pracują ludzie. Idealnym miejscem, gdzie może stać kuweta dla kota jest toaleta, bądź jakieś odległe pomieszczenie gospodarcze, sąsiadujące z ogrodem, może to być też łazienka, w której jest muszla klozetowa.

Szczególne zapraszamy do sklepu internetowego https://www.krakvet.pl

Rozmiary kuwety

Kot będzie chętnie korzystał z kuwety, jeśli jest ona czysta, systematycznie sprzątana, jest w niej suchy piasek, lub żwirek, którym kot może zasypać swoje odchody, no i jest wygodna. W kuwecie nasz przyjaciel powinien mieć możliwość swobodnie się zakręcić, wybrać miejsce i pogrzebać łapką. Wykończenie krawędzi kuwety nie może być ani za niskie, ani za wysokie. Za niski rand kuwety będzie przyczyną rozsypywania się żwirku po podłodze, natomiast za wyskoki – utrudni naszemu pupilowi wchodzenie do środka. Źle dobrana kuweta dla kota może spowodować, że nasz kiciuś może się w ogóle zniechęcić do korzystania z niej i na przykład załatwiać obok – na podłodze, przysparzając nam kupę dodatkowej pracy.

Kuwety kryte, z pokrywą

Kuwety – pudła, posiadające pokrywę górną mają tą zaletę, że bardzo dobrze zabezpieczają przed wysypywaniem się piasku, blokują też w pewnym stopniu zapachy oraz zasłaniają nieeleganckie widoki kocich odchodów. Po umyciu, mogą też służyć za pudełka transportowe. Należy jednak podnosić, bądź zdejmować górną klapę dla dokładnego wysprzątania wnętrza kuwety dosyć często.

kuweta dla kota

Systematyczne sprzątania

Ważne jest wyczuć jak często potrzebujemy zrobić generalne porządki w kuwecie. Najrzadziej raz w miesiącu, dobrze jest usunąć wszystko z kuwety. Całą kuwetę porządnie wyszorować szczotką i szarym mydłem, można też wyparzyć dno i ścianki kuwety wrzątkiem. Całe najbliższe sąsiedztwo kuwety też zasługuje na solidne pozamiatanie i zmycie. Jeśli kuweta stoi w otoczeniu innych, licznych przedmiotów, dobrze jest też i je przemyć. Na pewno chcemy mieć obok kuwety łopatkę do przerzucania kupek oraz miotełkę do zmiatania rozsypanych ziarenek piasku. Do odświeżonej kuwety przyjemnie będzie nasypać nowy piasek, bądź żwirek.

Nasze kotki odwdzięczą się nam na pewno swoją kocią radością i dobrą kondycją. A dobrze utrzymana, idealna kuweta dla kota – to niewidzialna i niewyczuwalna nosem kocia toaleta, w której kot czuje się bezpiecznie, spokojnie i czysto.